Spāņu nedēļa Preiļu Brīvajā skolā

  • 0

Spāņu nedēļa Preiļu Brīvajā skolā

Category : Uncategorized

Aprīļa pēdējā nedēļa Preiļu Brīvajā skolā bija mazliet spāniska, mēs Preiļu Brīvās skolas brīvprātīgo Carlos un Joaquín uzaicinājām divas brīvprātīgās no Rēzeknes: Lourdesu no Katalonijas un Alexandru no Galizas.

Spāņu nedēļas ietvaros mēs mācījām spāņu valodu un rādījām spāņu kultūru izmantojot spēles un dinamiskas darbības. Mūsu aktivitātes iekļāva, mūziku, mākslu, rokdarbus, spāņu nacionālo ēdienu gatavošanu, sportu un spēles. Aktivitātes īstenojām dažādās vecumgrupās, sākot no pašiem mazajiem.

Bērni izrādīja entuziasmu un aizrautību, mācījās par mūsu kultūru ļoti dažādos veidos: iepazinās ar Pablo Picasso, gatavoja nacionālos “empanada gallega” un “croquetas” ēdienus, dejoja un dziedāja nacionālās dziesmas un iemācijās spāņu vārdiņus.

Mums šī bija fantastika pieredze, ko mēs ļoti izbaudījām. Saskārāmies ar grūtībām, tādām kā valodas barjeru, kuru mēs veiksmīgi pārvaram ik dienas. gan ar ķermeņa valodu, gan apgūajiem latviešu valodas vārdiņiem. Mēs lieliski pavadījām laiku, apmainījāmies ar zināšanām, visi iemācījās mazliet no otra kultūras.

Skolotājiem un dažiem bērniem bija grūti pierast pie spāņu skaļuma, jo Latvijā cilvēki ir klusi, kas Spānijā ir pilnīgi pretēji. Saskārāmies ar kultūras sadursmi tieši skaļumā, jo bērniem šadas situācijas nav ierastas un mēs skaidrojām, mācījāmies kopā pieņemt skaļus cilvēkus, jo tāda ir kultūra un mūsu būtība.

Šī bija burvīga pieredze kultūras apmaiņā, ne tikai caur zināšanām, bet arī caur sajūtām un izpratni, mēs sapratām dažādas realitātes un dzīvesveidus, kas, mūsuprāt, ir vissvarīgākā dāvana mums visiem. Mēs ļoti vēlamies pateikt Preiļu Brīvajai skolai: Paldies par visu!

Eiropas Brīvprātīgie: Carlos, Joaquín, Lourdes un Alexandra

Eiropas Brīvprātīgā darba programma tiek īstenota Erasmus+ programmas ietvaros. Katram jaunietim ir iespēja piedalīties Eiropas Brīvprātīgā darba programmā no 18 gadu vecuma.

1


Leave a Reply